uvodni

 

 

Poliklinika na Halasově náměstí 1 na Lesné je významné zdravotnické zařízení sloužící nejen pro občany městské části Brno-sever. K jeho otevření došlo 29. srpna 1974.
V roce 2005 byla poliklinika převedena z majetku státu na město Brno, které ji následně svěřilo do správy městské části Brno-sever. Od října 2020 je poliklinika ve správě Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, příspěvkové organizace města.
V současnosti na poliklinice působí na 40 lékařů 15 specializací, návštěvníkům jsou
k dispozici zdravotnické i jiné služby a nachází se zde také detašované pracoviště
podatelny Úřadu městské části Brno-sever.

Výstava na poliklinice: Z ilustrační tvorby Jana Zrzavého (Poselství slova vtělené do obrazu) - 28. březen 2017

vystava_poliklinika_zrzavy_2vystava_poliklinika_zrzavy.jpgSpolečnost Jana Zrzavého připravila výstavu, která představuje průřez knižními ilustracemi tohoto malíře. Vedle všeobecně známých titulů, jakými jsou např. Máchův Máj, Erbenova Kytice, Shakespearovy Sonety, Zeyerův Dům U tonoucí hvězdy nebo Seifertovy Zpěvy o Praze, mohou se návštěvníci pohroužit do dalších překrásných ilustrací k mnoha knihám české i světové literatury. 
Ilustrace Jana Zrzavého jsou vždy propojeny s uměleckými texty příslušného literárního díla, aby tak byl návštěvník vtažen do atmosféry tvůrčího procesu, jímž procházel samotný Jan Zrzavý. Malíř totiž musel být textem okouzlen, aby postihl jeho pravou podstatu a aby ji poté vtělil do obrazu. 
Srdečně zveme všechny zájemce na tuto výstavu, která bude instalována od 3. do 28. dubna v 1. poschodí polikliniky.

Jitka Měřinská,
předsedkyně Společnosti Jana Zrzavého 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE.