Na poliklinice se představuje Nadační fond KRTEK a EkoCentrum Brno v Písečníku - 15. srpen 2016

Během srpna se na několika výstavních panelech na poliklinice prezentuje Nadační fond dětské onkologie KRTEK. Ten už roku 1999 podporuje práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí.

Během srpna se na několika výstavních panelech na poliklinice Lesná prezentuje Nadační fond dětské onkologie KRTEK. Ten už roku 1999 podporuje práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí.

1. Usilujeme o to, aby se děti během náročné léčby necítily osaměle, aby měly často důvod k úsměvu a radovaly se z podobných zážitků, jako jejich zdraví kamarádi.

2. Podporujeme výzkum na Klinice dětské onkologie FN Brno. Podporujeme výzkum a spolupráci KDO FN Brno s nejlepšími centry v Evropě a Severní Americe. Také díky tomu je možné našim dětským pacientům nabídnout péči zcela srovnatelnou s těmito centry.

3. Poskytujeme rodičům ubytování v areálu dětské nemocnice. Naší snahou je také to, aby rodiče byli dětem během léčby co nejblíž. Proto rodičům poskytujeme bezplatné ubytování, a to naproti dětské nemocnici.

4. Pořádáme akce pro děti – letní tábory, poznávací zájezdy, … Chceme, aby se děti začlenily do běžného života co nejdříve! Letní a zimní tábor je určen dětem po ukončené léčbě a jejich sourozencům i kamarádům. Na víkendových rodinných pobytech se setkávají celé rodiny, jejichž děti se léčí/léčily na Klinice dětské onkologie FN Brno. Projekt „Krtek in moušn“ nabízí krtčím teenagerům různé pobytové zájezdy. A o mnoho dalších krtčích akcích se dozvíte na webu.

5. Zabezpečujeme domácí hospic. Nedílnou součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno je i péče o děti v domácím prostředí v závěrečném stádiu nemoci. Do rodin v sestavě lékař a sociální koordinátorka přijíždíme podle domluvy, kdykoli je to potřeba.

NFDO Krtek
Černopolní 22a
613 00 Brno
tel.: +420 545 244 411
datová schránka: w844nxj

Společně s nadačním fondem se návštěvníkům představuje EkoCentrum Brno, nezisková organizace fungující nepřetržitě od roku 1990. Zaměřuje se především na podporu a propagaci zdravého a ekologicky šetrného životního stylu. Provozuje inspirační a osvětové centrum Písečník 94 v městské části Brno-sever. Ke stěžejním aktivitám centra patří také oblíbené programy pro školy a tematické akce pro rodiny s dětmi. Od roku 1996 provozuje EkoCentrum Brno Stezku zdraví z Brna do Lelekovic. Více informací na www.ecb.cz.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE.